Gyvenimo aprašymo chronologinė tvarka ir kitos smulkmenos

gyvenimo aprašymas

Gyvenimo aprašymo chronologinė tvarka ir kitos smulkmenos

Kol vieni skundžiasi, kad ištisais mėnesiais nepavyksta rasti darbo, tuo tarpu kiti kreipiasi tik į vietą įmonę ir iškart į ją įsidarbina. Kodėl taip yra? Priežasčių gali būti labai daug, tačiau dažniausiai visko pradžia yra netinkamas gyvenimo aprašymas, neįtikinantis motyvacinis laiškas, tad tik juos susitvarkius galima bandyti bendrauti su darbdaviais.

Žinoma, tiek vieno, tiek kito parašymas reikalauja ir laiko, ir žinių. Tačiau jeigu darbo vieta yra gera, galbūt jo skirti šiek tiek verta?

Profesionalus CV reikalauja laikytis tam tikrų taisyklių. Egzistuoja ne tik darbo pokalbio aprangos etiketas, tačiau ir CV rašymo etiketas. Kokią chronologinę tvarką reikia palaikyti?

  1. Jūsų asmeniniai duomenys: vardas ir pavardė, gyvenamoji vieta, telefonas ir kt. kontaktiniai duomenys.
  2. Sekančiame etape reikia aptarti savo išsilavinimą. Diplomai turi būti išdėstomi nuo pačio mažiausio iki pačio paskutinio chronologine tvarka. Rašykite ne tik įstaigų pavadinimus, tačiau ir programas, žinoma, papildomus diplomus, sertifikatus ir panašiai. Kai kurie profesionalūs CV rengėjai siūlo sertifikatus rašyti prie papildomų gebėjimų, tad čia jau Jūsų pasirinkimas.
  3. Po išsilavinimo reikia daugiau kalbėti apie darbinę patirtį, kuri taip pat turi būti aptariama nuo pačios pirmos iki paskutinės. Svarbiausia atsiminti, kad ne visa Jūsų darbinė patirtis turi būti rašoma į CV. Jeigu vasaromis dažėte tvoras, tačiau pretenduojate į  fiziko poziciją – tvorų dažymas ir kiti panašūs darbai turėtų būti rašomi.
  4. Štai čia jau turi būti aptarti asmeniniai Jūsų gebėjimai, kuriuos įsigijote įvairiausių kursų metu. Net reikia pažymėti, kad turite B vairuotojo kategorijos pažymėjimą bei kitus svarbius dalykus, kurie gali būti reikalingi tam tikroje darbo pozicijoje.
  5. Pačiame gale galite dar parašyti porą sakinių apie savo asmenines savybes, tačiau tikrai nereikia išsiplėsti ir tuo pačiu naudoti šabloniškų frazių.

Patogiausias pasirinkimas laikytis struktūros yra CV šablonas. Jį atsisiuntus teliks užpildyti laukelius. Dar viena galimybė – kreiptis į rašytojus. CV kūrimo paslaugos dažniausiai pasiteisina, tačiau pagalba – apmokama, tad įvertinkite savo poreikius.