Patarimai, kurie padės susikurti tobulą CV šabloną

patarimai rašant cv

Patarimai, kurie padės susikurti tobulą CV šabloną

Geras CV gali padėti tinkamai save parduoti. O juk toks ir yra gyvenimo aprašymo tikslas. Tiesa, tikrai ne visi gali pasigirti gerais gyvenimo aprašymo kūrimo gebėjimais, tad CV parsisiuntimas, kuomet šablonas jau suformuotas yra geriausias pasirinkimas. Taip ne tik sutaupysite daug laiko, tačiau ir pavyks “pataikyti į taktą”.

Jeigu turite laiko ir noro, tokiu atveju CV rašymas visada yra geresnis pasirinkimas nei šablono atsisiuntimas. Juk rašydami savarankiškai atskleiskite savo asmenines savybes, parodysite koks esate, galiausiai, galėsite pasireikšti kūrybiškumui. O kadangi susikurti profesionalų CV nėra paprasta – žemiau pateiksime kelis paprastus patarimus, kurie pagreitins darbus. Galbūt vėliau susikurtas CV šablonas bus dovanojamas kitiems?

Ilgis – sakingas

Niekam nepatinka labai ilgi tekstai, tad natūralu, kad ši taisyklė galioja ir kuriant CV. Juolab, šiais laikais darbdaviai paprasčiausiai neturi laiko skaityti ilgus tekstus, gilintis į juos. Kai kurie net neskaito gyvenimo aprašymų, kadangi tai reikalauja papildomo laiko. Taigi, CV šablonas turi būti optimalaus ilgio. Koks tas optimalus ilgis? Jis turi tilpti į vieną A4 formato lapą.

Antraštės – konkretina skaitymą

Antraščių naudojimas gyvenimo aprašyme ne tik labai geras, tačiau ir rekomenduotinas pasirinkimas. Tai padeda CV padaryti kur kas lengviau skaitomą ir tuo pačiu padeda skaitytojui greičiau rasti tą info, kuri jam yra aktualiausia: pavyzdžiui darbinė patirtis arba išsilavinimas. Antraštės turi būti išskiriamos naudojant paryškinimus ir panašiai.

Šrifto pasirinkimas

Šiais laikais dažniausiai gyvenimo aprašymas bei CV siunčiamas skaitmeniniu formatu, tad reikia rinktis lengvai įskaitoma šriftą. Geriausia yra pripažintas standartas – 12 dydžio, Time New Roman. Venkite šriftų keitimo, kadangi tai apsunkins skaitymą. Žinoma, antraštės ir kiti svarbūs dalykai gali būti pažymėti išskirtinai, tačiau svarbu nepermarginti teksto.

Tinkama puslapio struktūra

Kaip jau minėjome, geras CV šablonas telpa į A4 formatą. Todėl svarbu labai gerai apgalvoti – kur kokia info bus, kad viskas tilptų, puikiai matytųsi, neatrodytų perkrauta ir tuo pačiu pagal poreikius būtų lengvai randama konkreti informacija. Paraštės turėtų būti apie 2 cm iš visų pusių.

Baigus rašyti CV reikia jį išsaugoti PDF formatu, kad nusiuntus jis neišsikraipytų kito kompiuterio fone.